Kategória: Európa-liga

Az olaszok nagy napja, Liverpool-bukta

A Liverpool nem jutott a legjobb 16 közé az El-ben, miután a Besiktas ledolgozta egygólos hátrányát Isztambulban, és büntetőkkel diadalmaskodott csütörtök este. 5-4 lett a párbaj vége, Lovren hibázott az utolsó körben. A Spurs is kizúgott Firenzében, csak az Everton képviseli már a PL-t. Az Inter Guarín 87. percbeli, könyörtelen bombagóljával biztosította be a továbbjutást. A Roma kétszer is vezetést szerzett Rotterdamban, és másodszorra - immár emberelőnyben lévén - már nem engedte ki a kezéből az irányítást a meccsen, amelyet egyébként a második félidőben rövid időre felfüggesztettek (öngyújtót hajítottak a lelátóról a játékvezető felé). A kilenc, még állva maradt topligás együttesből öt olasz - a legnagyobb bravúrt talán a Torino hajtotta végre Bilbaóban. Sorsolás pénteken 13 órától.
Read more

Balo a nyerő ember, Celtic-Inter 3-3

A Liverpool Mario Balotellinek köszönheti a sikert, az Inter gólzáporos döntetlent ért el a labdarúgó Európa Liga nyolcaddöntőjébe jutásért zajló párharcok csütörtök esti első mérkőzésein. Bár a Roma otthon ikszelt, összességében elmondható, hogy az öt olasz csapat jól teljesített, talán csak a Torino tűnik kevéssé esélyesnek az egy hét múlva sorra kerülő visszavágók előtt. A holland Bas Dost (Wolfsburg) csütörtök esti duplájával együtt legutóbbi hat tétmeccse alatt tízszer zörgetett!
Read more

Dzsudzsák-varázslat a PSV ellen

Dzsudzsák Balázs pazar gólpassza kellett ahhoz, hogy a Dinamo Moszkva hatodszor is nyerjen, és 100 százalékos teljesítménnyel zárja az El-csoportkört csütörtök este a PSV otthonában. A kiváló formában lévő magyar szélső a 90. percben varázsolta Alekszej Ionov elé a labdát, aki kicselezte a kapust és a hálóba gurított. Gulácsi Péter csak a kispadról figyelte a Salzburg Astra elleni 5-1-es sikerét szintén tét nélküli meccsen. Némi meglepetésre kiesett a Steaua és a Sparta, a Guingamp viszont egyetlen francia csapatként folytathatja.
Read more

El: angol-olasz, spanyol-német randevú

Törököt fogott a Liverpool az Európa-ligában: a BL-ből kizuhant Rodgers-csapat a Besiktas otthonába látogat február második felében, a nyolcaddöntőbe jutásért rendezett mérkőzésen. A Tottenham szívhatja a fogát, a Fiorentinával meggyűlhet a baja. A Spurs-Fio mellett a Sevilla-Mönchengladbach talán a forduló slágermeccse. A Roma a Feyenoordot, az Inter a Celticet kapta. Dzsudzsák Balázsék az Anderlecht ellen folytatnák menetelésüket, Gulácsi Péter Salzburgja meglepné a Villarrealt.
Read more

Aki hat büntetőt védett egymás után

Ez nem akármi: Samir Handanovic sorozatban a hatodik tizenegyest hárította Inter-mezben csütörtök este, a Dnipro ellen 2-1-re megnyert El-meccsen (0-1-nél). Korábban Maxi López (Sampdoria), Cassano (Parma), Larrondo (Torino), Cossu (Cagliari), és Toni (Verona) büntetőjét fogta ki a 30 éves, szlovén válogatott portás. A Serie A-statisztikák szerint egyébként már 20-szor sújtott le a Tizenegyesölő, ebben a tekintetben csak Gianluca Pagliuca előzi meg az örökrangsorban. (Az igazsághoz hozzátartozik, hogy közben válogatott meccsen Wayne Rooneynak azért sikerült bevennie a kapuját tizenegyesből.)
Read more

Jöhet a Liverpool-Napoli rangadó!

Csütörtökön lezárult az Európa-liga-csoportkör, nem sokkal később pedig napvilágot látott a kiemelések listája. A legjobb 32 között azonos országbeli, és a csoportkörben együtt szereplő csapatok még elkerülik egymást, de ez nem jelenti azt, hogy elmaradnának a rangadók. A Liverpool, a Tottenham, a Sevilla, az AS Roma, a Wolfsburg és például a Villarreal egyike sem kapott kiemelést. Így jöhet például Rafael Benítez miatt pikáns Liverpool-Napoli csata, vagy egy jó Zenit-Roma. Hosszú lesz az út a varsói döntőig, és Inter, Napoli, Tottenham, Liverpool figyelem, az erre a szezonra bevezetett újítások értelmében az El-győztest BL-hellyel jutalmazzák.
Read more

A PSV követte Dzsudzsákékat

Péntek este fejezték be a csütörtökön, heves esőzések miatt (a félidőben, 3-2-es állásnál) megszakadt Estoril-PSV Európa-liga-mérkőzést az E-csoport 5. fordulójában. A hollandok Georginio Wijnaldum 82. percbeli góljával kiharcolták a továbbjutást érő döntetlent (3-3), ezzel csatlakoztak Dzsudzsák Balázs Dinamo Moszkvájához, amely első helyen lépett tovább a legjobb 32 közé a kvartettből.